عروس با لباس سیاه

سایت تالار پریسا:عکس های مختلف از مراسم ازدواج یک زوج مصری به سرعت در فیس بوک منتشر می شد ، عکسهایی همراه با تیتر جذاب :”عروس مصریکه با لباس سیاه به خانه بخت رفت ”

عروس مصری که سنت شکنی کرد و لباس مشکی به خانه بخت رفت “

و دهها عنوان دیگر که برای نشان دادن تفاوت اقدام این عروس دست به دست می چرخید.زوج جوان مصری با یک تفاوت بزرگ مراسم ازدواج خود را برگزار کردند و این تفاوت بزرگ رنگ لباس عروس خانم بود که برای برخی جالب و برای برخی ناخوشایند بود.طبق عقیده ی بسیاری استفاده از لباس سفید برای عروس که در سرتاسر دنیا مثل یک سنت رعایت می شود به دلیل داشتن یمن خوش انتخاب شده است و بسیاری معتقدند که به هیچ وجه پوشیدن لباس تیره رنگ برای مراسم عروسی پسندیده نیست.

دلیل لباس سفید عروس

رنگ سفید نشانه معصومیت و پاکی است اما انتخاب این رنگ برای عروسی به دلیل مفهوم نمادین این رنگ نیست بلکه به دلیل انتخاب ملکه ویکتوریاست! حدود ۱۷۶ سال قبل، رنگ متداول برای عروسی ها رنگ قرمز بود، و رنگ سفید بیشتر برای عزاداری استفاده می شد و به همین علت گزینه مناسبی برای مراسم عروسی نبود. در سال ۱۸۴۰ ازدواج ملکه ویکتوریا با شاهزاده آلبرت و انتخاب این رنگ توسط ملکه باعث رواج این رنگ برای عروسی ها شد. سنت شکنی ملکه و استفاده از رنگ سفید در مراسم عروسی، الهام بخش سایر زنان شد.

مطالب پیشنهادی:  روسومات ازدواج در سیستان وبلوچستان