معیارهای یک تالار پذیرایی خوب

تالار پذیرایی پریسا

انتخاب یک تالار پذیرایی مناسب برای مراسم عروسی یا عقد می بایست چند ویژگی‌ و ملاک را مد نظر قرار داد. این ملاک ها تنها به قیمت تالار و مکان آن محدود نمی شود. بلکه نکاتی وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست!

با ما همرا باشید تا شما را با برخی از معیار های خوب یک تالار پذیرائی آشنا کنیم. چرا که با دانستن این نکات می توانیم در انتخاب یک تالار پذیرایی خوب و منحصر به فرد دقت بیشتری کنیم و همین امر باعث می شود یک مراسم با کیفیت و عالی داشته باشیم.

تالارهای پذیرایی بسیاری خدمات عروسی و پذیرائی از میهمانان را ارائه می دهند  اما با توجه به انتظارات هر فرد، همه تالارها نمی توانند گزینه مناسبی برای انتخاب ما باشند.

مکان تالار پذیرایی

مهم ترین ویژگی که در هنگام انتخاب تالار پذیرایی باید به آن توجه کنیم مکان و آدرس تالار  محل برگزاری مراسم است. مکان تالار پذیرایی باید به گونه ای باشد که چندان از مرکز شهر دور نباشد و دسترسی به آن برای همه میهمانان و خانواده عروس و داماد راحت باشد. آدرس تالار برای همه به سادگی پیدا شود و مسیر آن شلوغ نبوده و خارج از محدوده ترافیک شهری باشد. هر چقدر میهمانان بتوانند آسان تر به تالار پذیرایی دسترسی داشته باشند، آنها از مراسم بیشتر لذت برده و زمان زیادی را صرف رفت و برگشت به تالار پذیرایی نخواهند کرد. از طرفی زمان رزرو هر تالار پذیرایی محدود است و باید زمان را به گونه ای برای رفت و برگشت تنظیم نمود، که وقت کافی برای لذت بردن در مراسم برای میهمانان به وجود آوریم.

بنابراین یکی از ویژگی های یک تالار پذیرایی خوب، تالاری‌ است که در یک مکان نزدیک و قابل دسترس برای میهمانان باشد و ترافیک و شلوغی مانع از رسیدن به موقع میهمانان به آنجا نشود.

ابعاد تالار پذیرایی

باید با توجه به تعداد میهمانان خود، تعیین کنید که چه تالار پذیرایی برای شما بهترین گزینه است. اگر تعداد میمهمانان شما کم باشد، انتخاب یک تالار پذیرایی با ابعاد بزرگ نمی تواند بهترین گزینه برای شما باشد. در این صورت مراسم عروسی شما خلوت و بسیار کسل کننده به نظر می رسد. بنابراین سعی کنید با توجه به تعداد میهمانان خود تعیین کنید که کدام تالار پذیرایی برای شما مناسب تر است.

ظرفیت تالار پذیرایی

به غیر از ابعاد تالار پذیرایی، ظرفیت تالار هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. باید تعیین کنید با توجه به تعداد میهمانانی که قرار است دعوت کنید یک تالار پذیرایی کوچک با ظرفیت ۲۰۰ نفر برای شما مناسب تر است یا یک تالار پذیرایی ۱۰۰۰ نفره و بزرگ؟ قطعا یک تالار بزرگ خوب برای شما، تالاری است که متناسب با تعداد میهمانان شما باشد.

نورپردازی سالن

تالارهای پذیرایی باید دارای نورپردازی بسیار مناسب باشند تا شما بتوانید در زمان رقص میهمانان، رقص عروس و داماد، پذیرایی و همینطور زمان فیلمبرداری از مراسم دچار مشکل نشوید. سالن های تاریک گزینه مناسبی برای انتخاب شما نخواهند بود. حتما باید قبل از هر گونه قراردادی، نورپردازی سالن را تست کنیم تا از وضعیت نور آن مطلع شویم.

سالن غذاخوری تالار

سالن غذاخوری تالار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تمیز بودن سالن غذاخوری، داشتن میز و صندلی های تمیز و سالم، ظرفیت سالن غذاخوری، دکوراسیون بسیار زیبا، گل آرایی میزها، رومیزیهای بسیار زیبا، میز و صندلی های جدا از هم و راحت برای نشستن میهمانان از جمله نکاتی است که باید در حین انتخاب سالن به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

دکوراسیون تالار

فضای داخلی تالار باید دارای یک دکوراسیون عالی و مرتب باشد تا هم برای برگزاری مراسم در حین فیلم‌ برداری منظم و زیبا به نظر برسد و هم میهمانان از بودن در تالار احساس خوبی داشته باشند. نظم و چیدمان میز و صندلی ها، طراحی و دکور محل نشیمن عروس و داماد، طراحی سفره عقد و همه این موارد بر احساس میهمانان از بودن در تالار تاثیر دارند. بنابراین یک تالار پذیرایی خوب دارای دکوراسیون منظم و مهمان پسند است که حس خوبی را منتقل می نماید.

تهویه مناسب تالار

یکی از مهم ترین نکات یک تالار پذیرایی داشتن تهویه مناسب است. تهویه مناسب کمک می کند که هوای داخل تالار همواره تمیز و خوب بماند. در هنگام مراسم جمعیت بسیار زیادی در داخل تالار رفت و آمد می کنند و بوی اسفند، بوی غذا و بوی ادکلن میهمانان کل فضا را پر خواهد کرد. اگر تالار پذیرایی مورد نظر تهویه مناسبی نداشته باشد، موجب آزار میهمانان خواهد شد. از طرفی ممکن است برخی از میهمانان ناراحتی تنفسی داشته باشند و همین امر آنها را اذیت می نماید. از این رو تهویه مناسب تالار بسیار مهم است. بنابراین یک تالار پذیرایی خوب دارای یک تهویه بسیار مناسب و مطبوع است.

مطالب پیشنهادی:  پخت شیرینی نخودچی بدون فر

سیستم گرمایشی و سرمایشی تالار

داشتن سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب به شما کمک می کند که بتوانید در فصول بسیار سرد سال و یا فصول بسیار گرم سال مراسم خوبی داشته باشید. اگر در جنوب کشور زندگی می کنید قطعا گرما هوا می تواند آزار دهنده باشد. بنابراین باید تالار پذیرایی شما از یک سیستم خنک کننده و سرمایشی عالی مانند کولر برخوردار باشد. در شهرهای بسیار سرد غرب کشور خصوصا در فصل زمستان اگر بخاری و شوفاژهای تالار پذیرایی کیفیت خوبی نداشته باشند، میهمانان در مراسم واقعا آزار خواهند دید.

در هر صورت به خاطر داشته باشید میهمانان مراسم عروسی معمولا با کت و پالتو و یا با لباس نازک منزل وارد تالار پذیرایی نمی شوند بنابراین داشتن سیستم های گرمایشی و سرمایشی مناسب برای برقراری دمای متعادل در تالار بسیار ضروری هستند. یک تالار پذیرایی خوب تالاری است که سیستم های گرمایشی و سرمایشی بسیار مناسبی دارد و در تمام فصول سال از یک دمای مناسب برخوردار است.

امکانات و خدمات تالار

امکانات و خدمات تالار شامل سفره عقد زیبا، نورپردازی ویژه، فرش قرمز عروس و داماد، امکانات گل ریزان عروس و داماد، استریو بسیار مناسب با لوازم پخش موسیقی خوب که به لحاظ سمعی و بصری میهمانان را اذیت نکند، گل آرایی تالار پذیرایی، سرویس بهداشتی مناسب، تاکسی سرویس ویژه برای میهمانان، آسانسور، خدمات عابر بانک و پاکت هدیه، فروشگاه می باشد که همگی بر کیفیت تالار پذیرایی تاثیر می گذارد.

تمیزی و نظافت تالار

اگر تالار پذیرایی کثیف باشد، هیچ چیز سرجای خود نخواهد بود. تمام ویژگیهای یک تالار پذیرایی خوب را می توان در تمیزی و نظافت بخش های مختلف آن خلاصه کرد. تمیزی سالن غذاخوری، و مخصوصا تمیزی محل نشیمن میهمانان، میز و صندلی ها، سرویس های بهداشتی، اتاق پرو میهمانان همگی از مهم ترین ملاک های یک تالار پذیرایی خوب است.

کیفیت غذا و پذیرای تالار

در یک تالار پذیرایی داشتن غذا با کیفیت و پذیرایی خوب برای میهمانان اولویت دارد. برخی از میهمانان ممکن است از راه دور آمده باشند و یا افراد کم سن و سال یا مسن را به همراه داشته باشند. برای این افراد یک پذیرایی خوب و غذا مناسب اولویت محسوب می شود. بنابراین حتما کیفیت غذای تالار را تست نمایید و از عالی بودن آن اطمینان حاصل نمایید. هر چه پذیرایی یک تالار مرتب تر و بهتر باشد، قطعا آن تالار بهتر است.

سفره عقد عروس و داماد و گل آرایی سالن

زیبایی و تزئینی سفره عقد عروس و داماد هم از مهم ترین ویژگیهای یک تالار پذیرایی خوب است. تنوع سفره عقد به تالارها این فرصت را می دهد که با ارائه بهترین و زیباترین سفره عقد برای عروس و داماد، کیفیت خدمات خود را بالا ببرند. گل آرایی هم جزو کارهایی است که هم دکوراسیون تالار را زیباتر می کند و هم به شما این امکان را می دهد که از یک فضای زیباتر برای فیلمبردای و عکاسی بهره مند شوید. گل ها احساس بسیار زیبایی را به میهمانان شما خواهند داد. بنابراین داشتن گل آرایی خوب یکی از امتیازات تالار محسوب می شود.

پارکینگ تالار

داشتن پارکینگ اختصاصی با ظرفیت بالا یکی دیگر از امتیازات تالار های پذیرایی خوب است. پارکینگ باعث می شود که میهمانان شما بدون هیچ دغدغه ای برای جای پارک و امنیت ماشین های خود به مراسم شما بیایند. بنابراین هر چه پارکینگ تالار پذیرایی ظرفیت بهتری داشته باشد و محل پارک خوبی را در اختیار میهمانان بگذارد که به سادگی بتوان از آن بهره مند شد، آن تالار ما را به معیارهای یک تالار ایده آل نزدیک تر می کند.

سرویس بهداشتی و روشویی مناسب

داشتن سرویس بهداشتی تمیز ویژه خانم ها و آقایان از جمله امتیازاتی است که یک تالار پذیرایی استاندارد دارد. نظافت سرویس ها، خدمات خوب، داشتن مایع دستشویی و روشویی منظم، تعداد سرویس ها که همه میهمانان بتوانند به سادگی استفائه نمایند، توالت فرنگی  از جمله امتیازات تالار پذیرایی خوب است.

اتاق پرو و استراحت برای میهمانان

یکی دیگر از امتیازات یک تالار پذیرایی خوب داشتن اتاق پرو و اتاق استراحت برای میهمانان است. در اتاق پرو برخی میهمانان ممکن است لباس های خود را تعویض نمایند. از طرفی داشتن اتاقی برای استراحت کودکان و افراد مسن یکی دیگر از ویژگی ها و معیارهای خوب یک تالار پذیرایی است.

از همین رو تالار پذیرایی پریسا واقع در بلوار شاهد تهرانپاس یکی از تالارهائی است که از همه امکانات و معیارهای خوب یک تالار پذیرایی برخوردار است.

آدرس وب سایت: http://talarparisa.com/

آدرس و شماره تماس:

  • تهرانپارس بالاتر از میدان پروین (شاهد) نبش خیابان ۲۱۲
  • شماره موبایل: ۰۹۱۲۵۳۷۰۴۶۵
  • شماره ثابت: ۷۶۶۸۰۰۴۱ و ۷۶۶۸۰۰۴۳